Sorgames {červen 2022} Vždy upozorněte na tento podvod!

Sorgames
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Nakupujeme, bankujeme a podniky s našimi chytrými telefony. Kvůli množství osobních údajů uložených v telefonech se však staly významnou obětí kyberzločinců. Pokud dokážou poškodit telefony našich dětí, mohou odstranit naši osobní identitu nebo nás donutit k zisku, nebo použít triky, abychom přestali číst naše knihy.

V tomto ohledu programátoři vytvářejí účinnější strategie k útoku na nejnovější použití rychlých zpráv.

Představujeme “smishing”

Od několika posledních let programátoři používají strategii „phishingu“, což je, když tvrdí, že jsou z naší banky a snaží se využít našich jemností. Protože jsou lidé schopni rozpoznat podvodné zprávy, je méně pravděpodobné, že přijmou podvodníky, což znamená, že hackeři změnili svou taktiku a zaměřili se na naše mobilní telefony.

Smishing lze popsat jako obratnost. Místo toho, aby pachatelé sdělovali zprávy, posílají obětem okamžité textové zprávy. Tyto texty jsou navrženy tak, aby přiměly lidi, aby poskytli soukromé informace, které jsou citlivé, jako je jejich online finanční PIN. Někteří je požádají, aby navštívili falešný web nebo si stáhli aplikaci, která je infikována malwarem.

Nejúčinnější způsob, jak rozpoznat šmrncovní text

Téměř každá Smmingova zpráva je založena na jedné skutečnosti ve skutečnosti, a to je potřeba pohybu. Zpráva vás bude informovat, že vaše účetní kniha byla kompromitována a musíte se okamžitě přihlásit pomocí poskytnutých přihlašovacích údajů. Kromě toho budete informováni, že běžná bezpečnostní kontrola nakrátko odebrala přístup k vašim záznamům a poté vás požádá o ověření tajného klíče, který jste použili k získání přístupu. Je možné požádat o stažení konkrétního bezpečnostního programu z vašeho záznamu Čím dříve začnete, tím efektivněji.

Žádná banka nepošle špatné SMS zprávy. Naprostá většina se spoléhá na zabezpečené dopisy a zprávy, které obsahují důležitá data. Pokud jste obdrželi e-mail od vaší bankovní instituce, nebude obsahovat odkaz – budete primárně koordinovat s přihlášením na web, kdykoli se vám to bude hodit, a zavoláte na telefon jejich bankovnímu oddělení. .

Vaše banka vám také nikdy neposkytne online připojení ke stažení zcela nové aplikace. Mohou uživatele nasměrovat buď do obchodu App Store nebo Google Play, ale většina z nich se místo rychlých zpráv zobrazí prostřednictvím jejich aplikace pro oprávnění.

Pokud si nejste jisti přijatou okamžitou zprávou, odhlaste se z odběru. Pokud se jedná o kritický problém, banka vás v budoucnu znovu upozorní. Je také možné jim zavolat a potvrdit, že došlo k problému.

Buď si jist

Je také důležité chránit svůj mobilní telefon před malwarem, který je legitimně hrozbou. Pokud se ztratíte a stáhnete si škodlivou aplikaci, antimalwarový software vygeneruje výstup a upozorní vás na vyřešení problému, než budou vymazány jakékoli osobní údaje.

Dnes se můžete zabezpečit před podvodníky stažením bezplatné beta verze Panda Mobile Security.

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
ambrsoft

ambrsoft

Leave a Comment

Top Stories

Movie Masala